Новини

Умови перетину словацького кордону

Як пройти словацький кордон під час воєнного стану? Які документи треба мати із собою, якщо вам понад 18 років? Інструкція для студентів та абітурієнтів

Травень 2023
Умови перетину словацького кордону

У вересні минулого року ми вже писали подібну статтю. Тоді новини насамперед стосувалися перетину кордону в умовах пандемії коронавірусу. Надворі новий рік, нова реальність, з якою зіткнулася Україна – війна. Як змінилися умови під час воєнного стану та як це вплине на абітурієнтів поточного року?

Стаття актуальна на 2022 рік.

Наразі кордони відкриті, і всі бажаючі можуть виїхати з країни навіть без закордонного паспорту. Словаччина пускає громадян України із внутрішнім паспортом та надає право тимчасового притулку. Про це читай тут. Що ж до студентів та абітурієнтів, ситуація теж проста. Як для студентів дівчат, так і для студентів хлопців кордони відкриті за умови наявності підтвердження про здобуття освіти у словацьких державних університетах на денній формі навчання. Отримати таке підтвердження можна на своєму študijnom oddelení або ж написавши мейл своїй študijnej referentke (тобто адміністративному співробітнику університету, який займається видачею довідок та підтверджень).

Багато переживань із цього приводу виникає у студентів та абітурієнтів чоловічої статі, які підлягають мобілізації. Із цієї ситуації теж є вихід.

Відповідно до законів України щодо мобілізації та військового стану,

право виїзду за кордон мають громадяни призовного віку, які здобувають вищу освіту в країнах ЄС і мають про це всі офіційні підтвердження.

Як отримати таке підтвердження, ми вже написали вище, але що робити з ним далі?

Для того, щоб перетнути кордон, студенту іноземного університету, якому 18 років необхідно мати такі документи:

-відстрочку від призову, яку можна оформити у територіальному центрі комплектування за місцем прописки на підставі довідки від університету, в якому навчається студент;

-дозвіл на перетин кордону керівника відповідного центру комплектування за місцем прописки. Його можна отримати на підставі примітки про відстрочку та документи, що підтверджують навчання в закордонному університеті.

Адресу найближчого центру можна дізнатися, зателефонувавши до обласного центру комплектування.

Тобто підсумуємо, для перетину кордону вам знадобляться наступні документи:

– перекладені та нотаріально завірені документи навчання особи у закордонному вузі;

– військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією)

– довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти

– студентський квиток або студентська віза